"Naturalne metody" powiększania piersi

Wpisany przez Kasiak
Istnieje całe mnóstwo sposobów na "naturalne powiększenie piersi"- ćwiczenia, masaże, nacieranie różnymi substancjami, środki homeopatyczne, tabletki, leki hormonalne... Przede wszystkim należy pamiętać, że operacja wszczepienia implantów jest najskuteczniejszą, najtrwalszą i dającą najlepsze rezultaty metodą, z którą jest się w stanie równać jedynie wszczepienie preparatu na bazie kwasu hialuronowego (z tym, że takie zabiegi trzeba powtarzać), ewentualnie ciąża (z tym, że wcale nie ma pewności, że piersi w jej okresie urosną, a po wykarmieniu dziecka nie będzie konieczna na przykład mastopeksja).
Na chwilę obecną brak jest badań klinicznych potwierdzających skuteczność jakichkolwiek ziół i parafarmaceutyków mających za zadanie powiększać piersi (co nie znaczy, że jest to niemożliwe). Niektóre substancje wpływają na gospodarkę hormonalną organizmu kobiety, jednak nawet jeżeli uzyska się czasowe powiększenie piersi (na przykład poprzez zatrzymanie wody w organizmie), to są to efekty przemijające szybko, wraz z odstawieniem preparatu- podobnie jest z antykoncepcyjnymi pigułkami hormonalnymi czy niektórymi lekami przeciwdepresyjnymi. Panuje niewłaściwe przekonanie, że "ziółka są nieszkodliwe, bo to przecież sama natura", jednak nie należy zapominać, że wiele roślin występujących powszechnie na całym świecie jest niebezpiecznych dla zdrowia czy życia! Oczywiście substancje występujące w lekach ziołowych czy parafarmaceutykach na pewno nie są trujące w sensie stricte (o ile specyfik posiada atest i jest dopuszczony do obrotu), ale ich zażywanie może powodować interakcje z lekami lub nawet innymi substancjami pochodzenia naturalnego, występującymi w innych "preparatach powiększających biust"- wiele kobiet zażywa kilka różnych produktów na raz, w celu "zwiększenia skuteczności". "Ziółka" mogą powodować uczulenie na promienie UV (na którego oddziaływanie jesteśmy narażeni opalając się na słońcu czy w solarium), powodować alergie skórne, wysypki, biegunkę, gorączkę, obniżać krzepliwość krwi, zaburzać skuteczność przyjmowanych leków (w tym środków antykoncepcyjnych). Mimo że preparaty ziołowe i parafarmaceutyki są powszechnie dostępne, nie powinno się stosować ich bez konsultacji z lekarzem.
Jeżeli chodzi o ćwiczenia mięśni klatki piersiowej, to mogą one wpływać na rozmiar "piersi" (łatwo to zaobserwować choćby u kulturystów, zwłaszcza płci męskiej), jednak nie jest to spowodowane przyrostem gruczołu czy tłuszczu (podstawowych części składowych kobiecej piersi), a tkanki mięśniowej. Która pani chciałaby mieć twardy mięsień zamiast miękkich, prawdziwie kobiecych piersi? Kulturystki zawodowe często poddają się zabiegom powiększania biustu, chociaż w ich przypadku efekty operacji bywają bardzo różne...
Masaże także nie są w pełni bezpieczne, ponieważ wykonywane niefachowo, w nieodpowiedni sposób, mogą spowodować uszkodzenie gruczołu, przewodów mlecznych, nadmierne rozciągnięcie skóry. Samokontrola jest korzystna i wpływa dodatnio na wczesne wykrywanie wszelkich zmian w tkance piersi (na przykład o charakterze rakowym), jednak wszelkie nietypowe i "agresywne" formy masowania piersi warto skonsultować z lekarzem.
Reasumując- operacja wszczepienia implantów lub wstrzyknięcie kwasu hialuronowego są obecnie metodami najskuteczniejszymi, najbezpieczniejszymi i jedynymi dającymi pewne rezultaty. Producenci czy dystrybutorzy "cudownych środków na porost piersi" często przekonują potencjalnych klientów, że ich produkty są bezpieczniejsze i tańsze niż operacja, jednak wystarczy dobrze się zastanowić, zapoznać z działaniem substancji wchodzących w jego skład, a przede wszystkim przekalkulować. Powiększenie piersi za pomocą implantów kosztuje średnio 10-15 tysięcy złotych, a miesięczna terapia wszelkiego rodzaju pigułkami (których działanie ma się objawić po kilku tygodniach)- kilkaset złotych. Z prostych wyliczeń wynika, że odkładając sumiennie co miesiąc koszt zakupu "cudownych specyfików", szybko byłybyśmy w stanie uzbierać kwotę na pewne i trwałe powiększenie piersi za pomocą implantów, lub "wstępny rekonesans", czyli preparat na bazie kwasu hialuronowego (na przykład Macrolane). W obu powyższych przypadkach mamy absolutną gwarancję zwiększenia rozmiaru piersi, a nie wyrzucenia pieniędzy w błoto. Zabiegi z dziedziny chirurgii plastycznej stają się coraz powszechniejsze także w Polsce, warto zapoznać się z faktami na temat operacyjnego powiększania piersi i odsunąć na bok mity, które hamują wiele kobiet przed podjęciem decyzji o zabiegu, który jest najczęściej wykonywanym na świecie i dającym pacjentkom najwięcej satysfakcji- czyli powiększeniu piersi za pomocą implantów!
Dyskutuj na forum: http://www.skalpelik.pl/forum/36-inne-preparaty-oraz-metody-powiekszania-piersi/4040-qnaturalne-metody-powiekszania-piersi
www.penisa.pl www.leczenie-grzybicy.pl www.candida-albicans.org